Svatý P.R.D. 2010

5. ročník festivalu pouličních umění


V pátek a v sobotu 16. - 17.července 2010 pořádalo Divadlo Kvelb ve spolupráci s občanským sdružením Přátelé vepřové pečínky divadelní a hudební festival Svatý P.R.D. 2010 tentokrát v Pístině – za devatero stromy a tam...


V roce 2010 se na nás magistrát vyP.R.D.nul a nepodpořil náš festival jako v minulých letech, pravděpodobně proto, že existují důležitější úkoly pro naši šťastnější budoucnost - například splavnění Vltavy kolem paneláků až do Globusu. Ale nevadí, letos proběhl malý program v malé vesničce Pístiny, zato ale s pivem a s opékáním prasátka!

A co se dělo?

V pátek sjíždění členů a příznivců PVP, večer Fotojatka - ozvěny mezinárodního fotografického festivalu, DJ 2STYCH, příprava soutěže

V sobotu soutěž v opékání selete, prohlídka farmy PVP, výtvarná dílna (s vepřovou tématikou), představení divadla Kvelb "Kára komediantů", večer hudba k tanci i poslechu (kapela PŠT, kapela Motorová prdel, DJ 2STYCH, Fotojatka - další ozvěny)

Opečená selata byla pro členy PVP a účinkující zdarma, pro ostatní návštěvníky za poplatek. V hospodě U psí tlamy byla ke koupi kromě běžných nápojů i jednoduchá jídla.

Obrázky z festivalu si můžete prohlédnout tady.Festival pouličních divadel, který pořádá Divadlo Kvelb (až do roku 2009 ve spolupráci s magistrátem Města České Budějovice) vždy na samém začátku léta. Je to především slavnost umění ulice, všech možných způsobů co lze na ulici, náměstí či jiném veřejném prostranství vytvořit, zhotovit, předvést, provést, vyvést, co se dá vystavit, nastavit a vůbec lidu ukázat.

Budeme rádi, když se také svými kusy a nápady přidáte a budete se účastnit této akce ať už jako umělci a tvůrčí tělesa , nebo jako spokojení diváci.


Svatý P.R.D. 2009

Festival se konal od úterý 23. 6. do středy 24. 6. 2009. Obrázky z něj si můžete prohlédnout tady.

Plakát Sv. P.R.D. 2009

Svatý P.R.D. 2008

Festival se konal od úterý 24. 6. do středy 25. 6. 2008. Obrázky z něj si můžete prohlédnout tady.

Svatý P.R.D. 2007

Festival proběhl ve čtvrtek 28. června 2007 a co vám budeme povídat, povedl se! Ti, co tam nebyli, ať litují, těm ostatním blahopřejeme!

Rok 2006 - rok P.R.D.emiérový

Divadlo DNO na festivalu Sv. P.R.D. 2006

První ročník festivalu proběhl 29. června 2006 a jeho hosty se staly soubory Studio dell´arte, Bílé Divadlo Ostrava, Divadlo DNO, Divadlo Studna, TEArTR RAJDO, Teátr Víti Marčíka, kejklíř Vojtáno a samozřejmě divadlo Kvelb. Hudební šraml zajistila kapela Péro za kloboukem.

Vana na náměstí - festival Sv. P.R.D. 2006

Chcete se podívat, jak tehle ročník vypadal? Tiskovou zprávu, podrobný program a plakátek shlédnete a možná se i najdete na jedné z mnoha fotek, které najdete v přiložené fotogalerii, po kliknutí na Ročník 2006.